Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Poznaj najlepsze sposoby na to, jak oszczędzać wodę!

Oszczędzanie wody to niezwykle ważna idea. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz na rachunkach, ale przede wszystkim to najlepsza decyzja, dla środowiska naturalnego. Z biegiem czasu ilość słodkiej wody na naszej planecie się zmniejsza. Co możesz zrobić w swoim domu, aby świadomie zminimalizować jej zużycie? Jak oszczędzać wodę? Wyjaśnimy Ci wszystko krok po kroku.

Dlaczego wody ubywa?

Woda to życiodajna substancja, która potrzebna jest każdemu organizmowi żyjącemu na Ziemi. Niestety, my, ludzie, zużywamy jej tyle, że niedługo możemy mieć problem z dostępem do wody pitnej. Choć może wydawać się, że jest jej mnóstwo, wszak większość powierzchni planety to morza i oceany, jednak niewielka część zasobów tak naprawdę jest zdatna do użytku. Wzrastające zanieczyszczenie wód również wpływa na problem możliwości ich wykorzystania. Szybko zużywamy zapasy, które odnawiają się zdecydowanie wolniej, niż wskazuje na to nasze zapotrzebowanie. Dlatego każda zmarnowana kropla, tak naprawdę jest na wagę złota. Zacznij zmieniać świat od siebie. Odpowiednie nawyki Ci w tym pomogą!

Zadbaj o szczelność urządzeń sanitarnych

Może wydawać się, że tak prozaiczna czynność, jaką jest uszczelnienie kranu, czy toalety, niewiele zmieni. Jednak tak naprawdę to już samo w sobie zrobi wielką robotę! Jeden przeciekający kran może spowodować utratę nawet do 5 tysięcy litrów wody rocznie. Wyobraź więc sobie, ile tracisz, jeżeli nieszczelności jest więcej! Nie odkładaj na później naprawy wadliwych urządzeń, ale zajmij się nimi tak szybko, jak możesz. Jeżeli nie z troski o naszą planetę, to pomyśl, ile pieniędzy przecieknie Ci przez palce do czasu aż zdecydujesz się wyeliminować usterki.

Zakręcaj wodę

Podczas mycia zębów, czy golenia się, zapewne nie myślisz o tym, ile właśnie niepotrzebnie wody się marnuje. Wystarczy, abyś podczas tych czynności, wody używał wyłącznie na początku i końcu. Zwilż szczoteczkę lub ciało i włącz strumień wody dopiero w momencie, kiedy będziesz jej naprawdę potrzebował. Do mycia zębów wystarczy Ci szklanka wody. Napełnij ją wcześniej w takiej ilości, jaka będzie Ci niezbędna. Analogiczna sytuacja występuje podczas ręcznego mycia naczyń. Namocz je, a gdy szorujesz je gąbką z detergentem, po prostu zakręć kran. Tak proste czynności pomogą Ci rozsądnie gospodarować wodą.

Wybierz prysznic zamiast kąpieli

Gorąca kąpiel to przyjemny rytuał, jednak jeżeli zależy Ci na oszczędzaniu wody, postaw na szybkie prysznice. Dzięki temu zużyjesz jej zdecydowanie mniej. Jeżeli nie posiadasz kabiny prysznicowej, to żaden problem. Po prostu wykorzystaj natrysk, który masz przy wannie. W przypadku, gdy jesteś naprawdę wielkim miłośnikiem kąpieli, po prostu ogranicz ich liczbę. Nie każde mycie się wymaga napełnienia wanny po brzegi.

Wykorzystuj wodę ponownie

Ponowne wykorzystanie wody jest świetnym pomysłem na jej oszczędzanie. Do tego wcale nie potrzebujesz wiele wysiłku. Będziesz potrzebował wyłącznie wiaderek, czy misek. Podstaw je pod zlew, gdy myjesz owoce lub warzywa, a taką wodą będziesz mógł później podlać rośliny w swoim ogrodzie. Po kąpieli możesz nabrać wodę do wiader i używać jej do spłukiwania toalety. To samo możesz zrobić z brudną wodą po myciu podłogi. W końcu i tak będziesz musiał ją wylać, to czemu by nie oszczędzić przy tym wody? To naprawdę opłacalne rozwiązania dla środowiska i Twojego portfela.

Zbieraj deszczówkę

O ile masz takie możliwości w swoim domu, polecamy, abyś zaczął zbierać deszczówkę. Wystarczy, że ustawisz wiaderko na balkonie, czy w ogrodzie. Zyskasz wtedy wodę, która idealnie się nada do podlewania roślin zarówno doniczkowych, jak i ogrodowych. To, ile uzbierasz, zależy oczywiście od warunków pogodowych, ale każda zaoszczędzona kropla jest krokiem w dobrą stronę.

Oszczędzanie wody jest ważnie nie tylko dla dobra naszej planety, ale również dla Twojego domowego budżetu. Rozsądne gospodarowanie wodą zdecydowanie zmniejszy Twoje wydatki. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości wiadra, które możesz wykorzystać do zbierania wody. Trwałe i solidne modele pozwolą Ci bezproblemowo ją gromadzić oraz komfortowo przelewać w odpowiednie miejsca. Wybierz to, co będzie Ci niezbędne i razem z nami zatroszcz się o przyszłość Ziemi!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl