Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.

Skuteczna dezynfekcja maseczek w domu? Sprawdź, jak to zrobić!

Sytuacja epidemiologiczna na świecie zmusiła nas do poszukiwania nowych rozwiązań, a obowiązek noszenia maseczek - do kreowania nowych trendów w modzie. Okazało się, że dbając o zdrowie, jednocześnie możemy wyglądać stylowo. Jak? Zakładając maseczki wielorazowe! Żeby jednak ich noszenie było skuteczne, warto wiedzieć, jak powinna przebiegać dezynfekcja maseczek w domowych warunkach.

Nakaz zakrywania twarzy

Nakaz zakrywania twarzy został ustanowiony po to, by wyraźnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. W związku z niedostępnością maseczek jednorazowych zdecydowałeś się na noszenie wygodnej maseczki bawełnianej, charakteryzującej się możliwością wielokrotnego wykorzystania? Czytaj dalej i sprawdź, jak prawidłowo o nie dbać. Co ciekawe - skuteczna dezynfekcja maseczek wymaga odpowiedniego przygotowania.

Przygotowanie maseczki do dezynfekcji

Maseczkę wielorazową należy dezynfekować i prać po każdym założeniu - dzięki temu będziesz miał pewność, że jej noszenie jest bezpieczne. Ważny jest także sposób, w jaki ściągasz maseczkę. Najlepiej będzie chwycić ją za gumkę lub wiązania, unikając trzymania za materiałową część. Tak zdjętą maseczkę należy zamknąć w foliowym worku i pozostawić aż do momentu, w którym zostanie wyprana.

Jak zdezynfekować maseczkę?

Zastanawiasz się, jak prawidłowo czyścić, dezynfekować i pielęgnować maseczki wielorazowe? Sprawdź możliwe sposoby i przekonaj się, jak proste może być dbanie o zdrowie!

1. Pranie w 60 stopniach Celsjusza

Niezawodnym sposobem na utrzymanie maseczki w czystości jest jej regularne pranie. Zwłaszcza że wysoka temperatura skutecznie likwiduje bakterie, grzyby i drobnoustroje. Maseczkę wielorazową należy prać na programie 60 stopni Celsjusza, bez obaw o jej zniekształcenie. Jeśli została uszyta z bawełny, możesz mieć pewność, że nie ulegnie zniszczeniu.

2. Dezynfekcja maseczek w wysokiej temperaturze

Samodzielna dezynfekcja maseczek wielorazowych jest możliwa, co więcej, przeprowadzając ją, możesz pozbyć się szkodliwych mikroorganizmów bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Wystarczy włożyć maseczkę do nagrzanego piekarnika. Już 70 stopni Celsjusza i 30 minut wystarczy, by nadawała się do ponownego założenia.

3. Dezynfekcja maseczek z wykorzystaniem dedykowanego środka

Szybką dezynfekcję maseczki możesz przeprowadzić także bez konieczności włączania piekarnika. Powierzchnię materiału należy dokładnie spryskać płynem dezynfekującym i pozostawić do wyschnięcia. Ten sposób będzie odpowiedni wówczas, gdy wypierzesz maseczkę i będziesz chciał dodatkowo wzmocnić efekty pielęgnacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl