Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Skuteczna dezynfekcja maseczek w domu? Sprawdź, jak to zrobić!

Sytuacja epidemiologiczna na świecie zmusiła nas do poszukiwania nowych rozwiązań, a obowiązek noszenia maseczek - do kreowania nowych trendów w modzie. Okazało się, że dbając o zdrowie, jednocześnie możemy wyglądać stylowo. Jak? Zakładając maseczki wielorazowe! Żeby jednak ich noszenie było skuteczne, warto wiedzieć, jak powinna przebiegać dezynfekcja maseczek w domowych warunkach.

Nakaz zakrywania twarzy

Nakaz zakrywania twarzy został ustanowiony po to, by wyraźnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. W związku z niedostępnością maseczek jednorazowych zdecydowałeś się na noszenie wygodnej maseczki bawełnianej, charakteryzującej się możliwością wielokrotnego wykorzystania? Czytaj dalej i sprawdź, jak prawidłowo o nie dbać. Co ciekawe - skuteczna dezynfekcja maseczek wymaga odpowiedniego przygotowania.

Przygotowanie maseczki do dezynfekcji

Maseczkę wielorazową należy dezynfekować i prać po każdym założeniu - dzięki temu będziesz miał pewność, że jej noszenie jest bezpieczne. Ważny jest także sposób, w jaki ściągasz maseczkę. Najlepiej będzie chwycić ją za gumkę lub wiązania, unikając trzymania za materiałową część. Tak zdjętą maseczkę należy zamknąć w foliowym worku i pozostawić aż do momentu, w którym zostanie wyprana.

Jak zdezynfekować maseczkę?

Zastanawiasz się, jak prawidłowo czyścić, dezynfekować i pielęgnować maseczki wielorazowe? Sprawdź możliwe sposoby i przekonaj się, jak proste może być dbanie o zdrowie!

1. Pranie w 60 stopniach Celsjusza

Niezawodnym sposobem na utrzymanie maseczki w czystości jest jej regularne pranie. Zwłaszcza że wysoka temperatura skutecznie likwiduje bakterie, grzyby i drobnoustroje. Maseczkę wielorazową należy prać na programie 60 stopni Celsjusza, bez obaw o jej zniekształcenie. Jeśli została uszyta z bawełny, możesz mieć pewność, że nie ulegnie zniszczeniu.

2. Dezynfekcja maseczek w wysokiej temperaturze

Samodzielna dezynfekcja maseczek wielorazowych jest możliwa, co więcej, przeprowadzając ją, możesz pozbyć się szkodliwych mikroorganizmów bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Wystarczy włożyć maseczkę do nagrzanego piekarnika. Już 70 stopni Celsjusza i 30 minut wystarczy, by nadawała się do ponownego założenia.

3. Dezynfekcja maseczek z wykorzystaniem dedykowanego środka

Szybką dezynfekcję maseczki możesz przeprowadzić także bez konieczności włączania piekarnika. Powierzchnię materiału należy dokładnie spryskać płynem dezynfekującym i pozostawić do wyschnięcia. Ten sposób będzie odpowiedni wówczas, gdy wypierzesz maseczkę i będziesz chciał dodatkowo wzmocnić efekty pielęgnacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl