Kontakt z nami

HurtowniaChemiczna.com

ul. Nowosądecka 37
33-335 Nawojowa

📞 18 262 29 99

📧 sklep@hurtowniachemiczna.com

Producenci
Promocje
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro czerwona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro niebieska
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.
Automat szorująco-zbierający Tennant T290 bateryjny
27 500,00 zł 19 900,00 zł 22 357,72 zł 16 178,86 zł
szt.
Barlon Aktywna Piana AUTO 1L
17,50 zł 15,00 zł 14,23 zł 12,20 zł
szt.
Ścierka bezsmugowa Vileda PVAmicro zielona
15,50 zł 13,50 zł 12,60 zł 10,98 zł
szt.

Woda destylowana - gdzie kupić jej zapas i do czego może się przydać?

Słyszał o niej każdy, większość z nas miała również okazję ją użyć. W prawie każdym domu jest woda destylowana. Gdzie kupić charakterystyczną ciecz i dlaczego warto ją używać?

Czym jest woda destylowana?

Mdła i bez charakterystycznego posmaku. Tak mówią o wodzie destylowanej ci, którzy jej spróbowali. Wygląda jak zwykła woda, jednak jej skład jest zupełnie inny. Nie zawiera soli mineralnych, metali ciężkich, bakterii, pestycydów, azotanów i innych związków chemicznych. Jak powstaje woda destylowana i gdzie kupić taki produkt? Wodę poddaje się destylacji, zwanej też demineralizacją. Specjalne urządzenie, tzw. destylator do wody zmienia jej stan skupienia z ciekłego w gazowy. Kolejny etap to kondensacja i przywracanie do postaci płynnej. Butelki z przedestylowaną wodą można nabyć w hurtowniach chemicznych i niektórych sklepach.

Od przemysłu do domowego akwarium

Proces destylacji stosuje się już od czasów starożytnych. Najczęściej w ten sposób odparowywano wodę morską, którą przerabiano na pitną. Współcześnie rośnie liczba miejsc, gdzie potrzebna jest woda destylowana. Gdzie kupić ją do własnych celów? Wystarczy odwiedzić nasz sklep internetowy. W znacznie większej ilości potrzebują jej różne gałęzie przemysłu. Jest wykorzystywana w laboratoriach analitycznych, przy produkcji leków, kosmetyków, ale też bombek i luster. Stosuje się ją do uzupełniania akumulatorów, a nawet wytwarzania odbitek fotograficznych. O wodzie destylowanej wiedzą wiele miłośnicy ogrodnictwa i akwarystyki.

Woda destylowana nie powoduje powstawania osadu

Masz żelazko lub nawilżacz powietrza? Stosuj do niego wodę destylowaną. Jej mocno wyjałowiony skład sprawia, że na ściankach wielu urządzeń nie będzie się gromadził osad. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy masz w domu alergika. Stosując wodę z wodociągów, nie uzyskasz takiego efektu. Co więcej, możesz doprowadzić do ich zanieczyszczenia, a nawet zepsucia. Czy wodę destylowaną można pić? Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy uważają, że jej picie powoduje wypłukiwanie z organizmu wapnia i potasu. Z pewnością możesz z niej skorzystać, jeśli nie masz przy sobie innej wody pitnej. Woda demineralizowana ma kwasowość w okolicach 7 pH. Pita częściej może doprowadzić do zakwaszenia organizmu.

Coraz więcej urządzeń w gospodarstwie domowym opiera się na wodzie destylowanej. Warto mieć jej zapas, jeśli zależy ci na ich dłuższej żywotności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl